Honeywell I-HNVR-1105 H.265 1 HDD 5ch NVR
The new Impact series of Network Video Recorders (NVRs)
is beneficial to customers who want a higher quality of video
surveillance enhanced by HD and an advanced setup. This
product can be used for video surveillance in banks, offices,
manufacturing industries, warehouses, and parking lots – where
image quality and clarity is a key priority. The smart features
offered by the new Impact series of NVRs greatly help in the
effective analysis of the video feed, while optimizing storage.
Product Description
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/9 |
| Audio Output | 1xRCA |
| Video Input | 5-ch |
| Max Resolution | 6MP |
| Bandwidth | Incoming 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
Compare| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| brands | honeywell |
Based on 0 reviews
Be the first to review “Honeywell I-HNVR-1105 H.265 1 HDD 5ch NVR”
Unmanageable Switches
Tp-Link 16-Port Gigabit Easy Smart PoE Switch with 8-Port PoE+ (TL-SG1016PE)
-65%
Unmanageable SwitchesTp-Link 16-Port Gigabit Easy Smart PoE Switch with 8-Port PoE+ (TL-SG1016PE)
- 16 10/100/1000Mbps RJ45 ports
- Equipped with 8 PoE+ supported ports to transfer data and power over a single cable
- With a total PoE power budget of 110W, up to 30W per port
- Works with IEEE 802.3af/at compliant devices, expanding home and office networks
- Simple network set-up on top of plug-and-play connectivity
- Web-based user interface and management utility simplify configuration
SKU: TL-SG1016PE -
Projectors
ViewSonic PA503XE 4000 Lumens XGA Business Projector
- Long Lamp Life, Super Eco Mode Allows the Lamp to Shine bright for up to 15000 hours.
- Auto Power Off.
- Advanced visual features ideal for use in Education and small business environments.
- 22000: 1 Contrast.
- 4000 Lumens of Brightness.
- Screen Resolution: 1024×768.
SKU: PA503XE -
HDMI Accessories
- Vention High Speed HDMI Cable Supports Ethernet, 3D, 4K, 1080p,Gold
Plated Audio Return Channel 1.5M,Black - HDMI Cable 4K*2K 3D Full HD Effect
- Sync Audio & Video, Transmits audio and video signals simultaneously.
- Multiple Shielding Anti-jamming(Stable transmission fluid video without lag)
- Gold-plated Connector(incrediblely durable)
- PVC Cable (Thicker Wire Body high toughness not afraid of bending)
SKU: AACBG - Vention High Speed HDMI Cable Supports Ethernet, 3D, 4K, 1080p,Gold
Network Components, Wireless Routers
Tp-Link AC1200 Wireless Dual Band Router
- Supports 802.11ac standard – the next generation of Wi-Fi
- Simultaneous 2.4GHz 300Mbps and 5GHz 867Mbps connections for 1.2Gbps of total available bandwidth