Honeywell I-HNVR-1105 H.265 1 HDD 5ch NVR
The new Impact series of Network Video Recorders (NVRs)
is beneficial to customers who want a higher quality of video
surveillance enhanced by HD and an advanced setup. This
product can be used for video surveillance in banks, offices,
manufacturing industries, warehouses, and parking lots – where
image quality and clarity is a key priority. The smart features
offered by the new Impact series of NVRs greatly help in the
effective analysis of the video feed, while optimizing storage.
Product Description
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/9 |
| Audio Output | 1xRCA |
| Video Input | 5-ch |
| Max Resolution | 6MP |
| Bandwidth | Incoming 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
Compare| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| brands | honeywell |
Based on 0 reviews
Be the first to review “Honeywell I-HNVR-1105 H.265 1 HDD 5ch NVR”
Analog & IP Cameras
IPC-HDBW3241E-S 2MP IR Fixed focal Dome WizSense Network Camera
> 2MP, 1/2.8” CMOS image sensor, low illuminance, high image definition
> Outputs max. 2MP (1920 × 1080)@30 fps
> H.265 codec, high compression rate, low bit rate
> Built-in IR LED, max. IR distance: 50 m
> Supports max. 256 G Micro SD card
> 12V DC/POE power supply
> IP67, IK10 protection
> SMD Plus
SKU: DH-IPC-HDBW3241EP-S -
Bio-metric Access Controls
TCP IP based Access control and TA (TWAATF686)
Main Features- 1,000 face and 5,000 fingerprint, 3,000 Card templates
- High verification speed
- Advanced and user-friendly UI
- New Framework firmware, easy to extend functions and customize client’s requirements
- One face template is registered for one user & 3 finger
- Built In Access Control
SKU: TWAATF686 -
Unmanageable Switches
Tp-Link 16-Port Gigabit Easy Smart PoE Switch with 8-Port PoE+ (TL-SG1016PE)
-65%
Unmanageable SwitchesTp-Link 16-Port Gigabit Easy Smart PoE Switch with 8-Port PoE+ (TL-SG1016PE)
- 16 10/100/1000Mbps RJ45 ports
- Equipped with 8 PoE+ supported ports to transfer data and power over a single cable
- With a total PoE power budget of 110W, up to 30W per port
- Works with IEEE 802.3af/at compliant devices, expanding home and office networks
- Simple network set-up on top of plug-and-play connectivity
- Web-based user interface and management utility simplify configuration
SKU: TL-SG1016PE -
WiFi access points
Tp-Link AC1350 Wireless Dual Band Gigabit Ceiling Mount AP (EAP225)
- Simultaneous 450Mbps on 2.4GHz and 867Mbps on 5GHz totals 1317Mbps Wi-Fi speeds
- Cloud centralized management and Omada app for ultra convenience and easy management
- Band Steering Automatically moves dual band devices onto the wider 5GHz band for faster connections