Honeywell I-HNVR-1105 H.265 1 HDD 5ch NVR
The new Impact series of Network Video Recorders (NVRs)
is beneficial to customers who want a higher quality of video
surveillance enhanced by HD and an advanced setup. This
product can be used for video surveillance in banks, offices,
manufacturing industries, warehouses, and parking lots – where
image quality and clarity is a key priority. The smart features
offered by the new Impact series of NVRs greatly help in the
effective analysis of the video feed, while optimizing storage.
Product Description
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/9 |
| Audio Output | 1xRCA |
| Video Input | 5-ch |
| Max Resolution | 6MP |
| Bandwidth | Incoming 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
Compare| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| brands | honeywell |
Based on 0 reviews
Be the first to review “Honeywell I-HNVR-1105 H.265 1 HDD 5ch NVR”
Wireless Routers
Netgear R6850 AC2000 Smart WiFi Router Wi-Fi 5 Dual Band Gigabit
Analog & IP Cameras
Hikvision DS-2CD212WF-I 2MP IP Metal Dome Camera Lens 2.8mm.
Hikvision DS-2CD212WF-I 2MP(1080P) IP Dome Camera Lens 2.8mm(white) 1PCS.
Max resolution: 2 MP (1920×1080)
Functions: 3DDNR, DWDR, BLC
IP rating: IP66, IR range: up to 30 m
Unmanageable Switches
Tp-Link 16-Port Gigabit Easy Smart PoE Switch with 8-Port PoE+ (TL-SG1016PE)
-65%
Unmanageable SwitchesTp-Link 16-Port Gigabit Easy Smart PoE Switch with 8-Port PoE+ (TL-SG1016PE)
- 16 10/100/1000Mbps RJ45 ports
- Equipped with 8 PoE+ supported ports to transfer data and power over a single cable
- With a total PoE power budget of 110W, up to 30W per port