| Model | AG-HP-5G27 |
| Usage | Wireless Point to Point |
| Gain | 27 |
| Brand | Ubiquiti |
| Network Speed | 100 |
| Number of ports | 1 |
| Antenna Range | 27 |
Wireless Routers
Compare
Ubiquiti Networks AG-HP-5G27 AirGrid Wireless Broadband Antenna
Availability:
Out of stock
Out of stock
Based on 0 reviews
Be the first to review “Ubiquiti Networks AG-HP-5G27 AirGrid Wireless Broadband Antenna”
Vendor Information
- Store Name: mychoice
- Vendor: mychoice
Address:
80, Lavanya Apartments
Ground Floor, 13th Cross
Ganganagar, Behind Coffee day 560032
bangalore - No ratings found yet!
Analog & IP Cameras
DH-IPC-HFW4231E-Z-S4 2MP WDR IR Bullet Network Camera
· 1/2.8” 2Megapixel progressive scan STARVIS™ CMOS
· H.265&H.264 triple-stream encoding
· 25/30fps@1080(1920×1080)
· Smart Detection supported
· WDR(120dB), Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC
· Multiple network monitoring: Web viewer, CMS(DSS/PSS) &
DMSS
· 2.7mm ~13.5mm motorized lens
· 2/1 Alarm in/out, 1/1 audio in/out
· Max. IR LEDs Length 50m
· Micro SD memory 256GB, IP67, IK10, PoESKU: DH-IPC-HFW4231EP-Z-S4 -
WiFi access points
AC1750 Wireless Dual Band Gigabit Access Point /1 Giga ethernet Port (CAP1750)
- Simultaneous 450Mbps on 2.4GHz and 1300Mbps on 5GHz totals 1750Mbps Wi-Fi speeds
- Hardware wireless controller enables administrators to easily manage hundreds of CAPs
- Support Power over Ethernet (802.3at) for convenient and affordable installation
- Simple mounting design for easy attachment to a wall or ceiling
- Captive portal provides one convenient method of authentication for Wi-Fi guests
- Enterprise class Wi-Fi security helps to decrease network security threats
- Multi-SSID divides multiple wireless networks for different user types
- Band Steering automatically moves dual band devices onto the wider 5GHz band for faster connections
- FAT/FIT mode switchable provides a range of network possibilities
SKU: CAP1750 -
License Free Walkie Talkie
Vertel Digital License-Free Walkie Talkie (Black)
- License Free
- Smart LED Display
- 18 Hour Battery Life
- USB Type-C Charger
- Lightweight (130g Only)
- No Recuring Cost
- Water Resistant
- 2 KM of Range
- 1 Year Warranty
- 99 Channels
SKU: Vertel Digital License-Free Walkie Talkie (Black) -
Computer & Accessories, Monitors & Accessories
-59%